SKONTAKTUJ się z NAMI!

+48 76 723 91 50

 Więcej 
 
 

Schowek (0)

 
 
 

Prasa

 
 
 

Niemcy , 03.08.2018 - Uzin Utz rośnie w siłę

Od pierwszego sierpnia 2018 Uzin Utz przejmuje grupę Pajarito, w skład której chodzą trzy niemieckie firmy: Korbach Werkzeug Co. GmbH & Co. KG, Pajarito Werkzeug GmbH i Pajarito Warenhandelsgesellschaft mbH.

Pozwoli to koncernowi na rozszerzenie asortymentu o małe narzędzia wykorzystywane w branży podłogowej oraz budowlanej, takich jak łopatki, rakle, szpachle. Dzięki temu oferta grupy Uzin stanie się kompletna, co jest spójne z całą wizją opartą na tworzeniu praktycznych i całościowych systemów do przygotowania podłoża, montażu okładzin podłogowych, ich wykańczania oraz pielęgnacji.

Firma Pajarito powstała w 1923 roku w Mettmann w Nadrednii Północnej – Westfalii. Słynie z produkcji wysokiej jakości narzędzi dla branży budowlanej. Ma w swoim asortymencie około 5000 różnych produktów.

Uzin Utz nabywa 100% udziałów grupy. Wszystkie trzy spółki pozostaną jednak prawnie niezależne i będą działać pod dotychczasowymi nazwami. Nowymi dyrektorami zarządzającymi zostali  Julian Utz oraz Jürgen Rehmann.