Sprawdzamy się w każdych czasach!

Inwestujemy w wiedzę, pracowników i partnerów. Dzięki temu wyznaczamy kierunki rozwoju branży.

W 2011 roku minęło 100 lat od momentu, gdy Georg Utz rozpoczął w Ulm wytwarzanie materiałów dla budownictwa na potrzeby lokalnego rynku w południowych Niemczech. Od początku była to firma rodzinna. Dzisiaj koncern Uzin Utz AG notowany jest na giełdzie we Frankfurcie, a w jego skład wchodzi 11 fabryk i 30 spółek handlowych, zaopatrujących klientów na całym świecie. Dynamiczny rozwój nie zmienił jednak podejścia do zarządzania. Firmą kieruje wnuk założyciela dr Heinz Werner Utz, który dba o rodzinną atmosferę i bliskie relacje pomiędzy pracownikami.

Bezpieczeństwo użytkowników, ochrona środowiska, wysoka jakość produktów, kompetencja pracowników stały się fundamentami, na których wyrósł sukces firmy.

W ofercie grupy znajdują się materiały chemii budowlanej do instalacji i eksploatacji podłóg. Zwykle użytkownicy pomieszczeń widzą gotową posadzkę i nie zdają sobie sprawy, jak wiele zależy od tego, czego nie widać. Koncern Uzin Utz AG dostarcza wszystko, co jest potrzebne do instalacji podłóg. Kleje i materiały do wykonania podłoży sygnowane są marką Uzin. Marka Pallmann to najwyższej jakości lakiery i oleje do zabezpieczania podłóg drewnianych. Narzędzia i maszyny dla instalatorów podłóg produkowane i sprzedawane są pod firmą Wolff oraz Frank. Do montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego wykorzystywane są kleje oferowane pod marką Codex. Obiekty przemysłowe, garaże podziemne czy trybuny stadionów sportowych to miejsca, gdzie z powodzeniem eksploatowane są nasze posadzki na bazie żywic epoksydowych i poliuretanów pod marką Arturo Flooring.  Najnowszą inwestycją koncernu jest przejęcie czołowego niemieckiego producenta środków do profesjonalnego czyszczenia, pielęgnacji i zabezpieczania wszystkich rodzajów podłóg. Produkty  pod marką RZ są już od ubiegłego roku dostępne również w Polsce.

Uzin Polska należy do najlepszych spółek w koncernie  i ze swojego zakładu produkcyjnego w Legnicy obsługuje także  rynki Europy środkowej i wschodniej. Przedsiębiorstwo może poszczycić się wieloma osiągnięciami. W przeszłości nagradzano wyroby, rozwiązania technologiczne i jakość pracy. Za każdym z tych sukcesów stali ludzie, którzy swoją wiedzą, wrażliwością na potrzeby klientów i rzetelnością doprowadzili Uzin w Polsce do pozycji niekwestionowanego lidera branży. Pozycja lidera zobowiązuje do kolejnych inwestycji w rynek. Przykładem może być otwarte niedawno w Warszawie nowoczesne Centrum Szkoleniowe, którego zadaniem jest kształcenie firm instalatorskich.

 Jednym z najtrudniejszych zadań Zarządu jest godzenie twardych realiów prowadzenia biznesu z empatycznym podejściem do pracowników i partnerów. Jak  powszechnie wiadomo proporcje pomiędzy tymi dwiema postawami są bardzo trudno uchwytne i na dodatek ciągle się zmieniają.

 Trudne czasy stwarzają okazje zarówno do walki o rynek jak i do udoskonalania firmy. Wtedy naprawdę możemy sprawdzić siebie, ale przede wszystkim wartość kapitału zbudowanego we współpracy z naszymi pracownikami i partnerami. Zaufania i rzetelności nie można, co prawda zapisać w rubryce „aktywa”, ale bez nich sukces byłby niemożliwy.