SKONTAKTUJ się z NAMI!

+48 76 723 91 50

 Więcej 
 
 

Schowek (0)

 
 

Referencje

 
 
 

Centrum rozrywkowo-handlowe Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu

Galerię zlokalizowaną w samym centrum Wrocławia, otwarto w kwietniu 2007 roku. Jej powierzchnia całkowita wynosi 120 tysięcy metrów kwadratowych. Wewnątrz znajduje się ok. 200 sklepów, 11 sal kinowych, klub sportowy oraz przeszklona strefa food court z restauracjami, z której można podziwiać panoramę miasta. W rankingu najlepszych centrów handlowych w Polsce przeprowadzonego przez redakcję "Newsweeka", Pasaż Grunwaldzki zajął 12 pozycję.

  • Rodzaj budynku: Obiekt handlowy
  • Rodzaj okładziny: Wykładzina
  • Techniczne rozwiązanie: układanie paneli winylowych (LVT)
  • Marka: UZIN
  • Kraj: Polska

Mamy patent na nietypowe wyzwania - produkty UZIN na podłogach  Pasażu Grunwaldzkiego

Na początku 2016 roku przeprowadzony został remont strefy restauracyjnej. Na powierzchni 500 mkw. została wymieniona wykładzina. Na jej miejsce zamontowano nowoczesne panele winylowe. Podłogi winylowe (LVT) wyróżnia wytrzymałość i design. Nadają się do zastosowania zarówno w domach, jak i przestrzeniach użyteczności publicznej. Podłogi z tego materiału wykazują się bardzo dużą odpornością na uderzenia, a także antystatycznością. Mają klasę palności BflS1. Przyklejone stają się bardzo ciche, co niewątpliwie odróżnia je od paneli laminowanych. Inwestorów zachwycają szeroką gamą dekorów i kolorów - świetnie imitują zarówno naturalne drewno, jak i kamień czy ceramikę.

Wyzwanie dla wykonawcy podłóg - zadanie dla naszej technologii

Przy montażu podłóg winylowych kluczowe jest właściwe przygotowanie podłoża - od niego w dużej mierze będzie zależał wizualny efekt końcowy oraz żywotność paneli winylowych (LVT). Przy tej realizacji wykorzystano całe spectrum naszych produktów - od gruntów, przez masy wyrównujące oraz żywice naprawcze, aż po różnego typu kleje. Podłoże na które zastosowano nasze produkty, było podniesioną konstrukcją z płyt anhydrytowych. Aby ograniczyć chłonność podłoża i jednocześnie związać znajdujący się na powierzchni pył, wykonawca zastosował ekologiczny, bezrozpuszczalnikowy środek gruntujący UZIN PE 360 NEW. Ze spoinami i pęknięciami podłoża szybko poradziła sobie nasza dwuskładnikowa żywica silikatowa UZIN KR 516. To również środek bardzo ekologiczny - potwierdza to certyfikat EMICODE EC 1 R PLUS. Dzięki szybkiemu działaniu dalsze prace są możliwe już po niecałej godzinie! Za równość podłoża odpowiedzialne były masy: UZIN NC 888 - drobnoziarnista masa, pozwalająca uzyskać gładką, zamkniętą powierzchnię podłogi, którą wyróżnia niska zawartość chromianów; UZIN NC 182 NEW - popularna, szybko wiążąca masa cementowa, którą wyróżnia brak minimalnej grubości nakładanej warstwy oraz bardzo krótki czas schnięcia, co znacząco wpływa na postępy prac; UZIN NC 170 LevelStar - cementowa masa o wysokiej wytrzymałości, doskonałej rozpływności, pozwalająca uzyskać niezwykle gładką powierzchnię, a przy tym zmniejszająca zużycie kleju nawet do 10%! Nasze zaawansowane technologicznie i sprawdzone na tysiącach metrów kwadratowych masy i tym razem zdały egzamin. Warto podkreślić, że wymagania w stosunku do podłoża pod montaż podłóg winylowych są bardzo wyśrubowane. Panele LVT są wykonane z polichlorku winylu, a ich grubość zwykle nie przekracza trzech milimetrów. Jak łatwo przewidzieć, przy takiej grubości okładziny podłogowej, wszelkie nierówności podłoża bardzo szybko staną się widoczne. Dlatego kluczowym jest jego właściwe przygotowanie, a w tym zakresie rozwiązania UZIN nie mają sobie równych!

Słońce na okrągło! Co na to klej do paneli winylowych?

Po uzyskaniu optymalnego podłoża wykonawca stanął przez kolejnym wyzwaniem - podłoga musiała idealnie odwzorować zamysł projektanta. Oznaczało to między innymi brak równych krawędzi - panele LVT musiały zostać docięte pod kształty koła, łuku, elipsy. Bardzo ważne było zatem stabilne "trzymanie" wymiarów po przyklejeniu. Dodatkową trudność sprawiała lokalizacja food courtu - jest to przestrzeń bardzo nasłoneczniona, wystawiona na wielogodzinne działanie ciepła słonecznego. Dopływ światła zapewnia przeszklona ściana długości około 100 metrów. Z takim wyzwaniem nie poradzi sobie każdy klej do wykładzin elastycznych. Tu potrzeba prawdziwego specjalisty od trudnych wyzwań! Z pomocą przybył UZIN KE 66 NEW, który tworzy twardą spoinę, odporną na działanie wysokich temperatur. Dodatkowo jest zbrojony włóknami, które zapobiegają punktowemu wgniataniu podłogi winylowej i bardzo dobrze utrzymują wymiary posadzki, co ma niebagatelny wpływ na jej odbiór estetyczny. W miejscach mniej narażonych na oddziaływanie promienie słonecznych zastosowano z kolei dyspersyjny klej o bardzo wysokiej sile łączenia - UZIN KE 2000 S, który wyróżnia wysoka wydajność i minimalny wpływ na środowisko oraz zdrowie. Środek ten ma neutralny zapach, nie zawiera rozpuszczalników (GISCODE D1), charakteryzuje się bardzo niską emisyjnością (EMICODE EC1 PLUS), a także posiada uznany na całym świecie certyfikat Der Blaue Engel, przyznawany produktom odznaczającym się wysokim poziomem ekologii. Do wykończenia, czyli montażu cokołów i profili, wykonawca wykorzystał nasz rozpuszczalnikowy klej kontaktowy UZIN GN 222, który wyróżnia bardzo duża siła klejenia. Jest także odporny na działanie podwyższonych temperatur, co w przypadku tej inwestycji było kluczowe.

Obiekt był realizowany przez firmę F.H.U. „JOKA” S.C. Wykładziny Obiektowe i Sportowe. Tekst powstał dzięki uprzejmości pana Janusza Wsół - właściciela firmy "JOKA".