CUBE it simple, czyli wygodniej i bardziej eko!

Nowatorskie opakowania produktów płynnych:

  • ERGONOMICZNE: wygodne wylewanie produktu z opakowania
  • EKONOMICZNE: pełne wykorzystanie zawartości opakowania
  • EKOLOGICZNE: minimalna ilość odpadów

Nowe opakowanie, które z czasem zastąpi kanistry z tworzywa sztucznego, składa się z bardzo stabilnego worka z tworzywa sztucznego, który można wielokrotnie zamykać, oraz z zewnętrznego opakowania z kartonu.

Czy nowe opakowania są wytrzymałe?

Trwałość opakowania CUBE it simple w porównaniu ze zwykłym kanistrem jest znacznie wyższa, ponieważ jest produkowane z bardzo wytrzymałych materiałów.

 

Które produkty są dostępne w opakowaniu CUBE it simple?

Obecnie: UZIN PE 260 oraz UZIN PE 360 PLUS w opakowaniu wielkości 5 kg i 10 kg.

Jakie korzyści daje opakowanie CUBE it simple?

Korzyści dla użytkownika wykraczają daleko poza ochronę środowiska. I tak w porównaniu z kanistrem z tworzywa sztucznego opakowanie CUBE it simple umożliwia sprawne wylewanie produktu.

 

Bezpieczne i łatwe w użyciu

Zapewnia maksymalną ochronę przed pryśnięciem materiałem lub przelewaniem się, co może mieć miejsce w wypadku kanistra. Dzięki CUBE it simple ułatwione jest opróżnienie opakowania do samego końca.

 

Wygodne przechowywanie

Kształt opakowania CUBE it simple umożliwia lepsze wykorzystanie przestrzeni: powierzchni palety i magazynów. W porównaniu z kanistrami z tworzywa sztucznego ilość materiału na paletę zwiększa się w wypadku opakowań o pojemności 10 kg o 120 kg, natomiast w wypadku opakowań o pojemności 5 kg nawet o 190 kg.

 

Mniej odpadów, mniej CO2, mniej energii

Ilość odpadów z tworzyw sztucznych zmniejsza się dzięki CUBE it Simple o 75% w porównaniu z tradycyjnymi kanistrami, co jest aktywnym wkładem w ochronę zasobów. Zewnętrzny karton jest wykonany z tektury podlegającej recyklingowi. Równocześnie o 85% zmniejsza się zapotrzebowanie na miejsce na puste opakowania po ich wykorzystaniu, ponieważ kartony można złożyć w sposób zajmujący niewiele miejsca.

Przy produkcji tego typu opakowań wytwarza się znacznie mniej CO2 oraz zużywa się mniej energii.